İç işleri bakanlığı tarafından istenilen ve resmi gazetede yayınlanan genelgeye göre servis araçlarında kamera sistemi, koltuk sensörü, üç nokta emniyet kemeri, bataryalı araç takip sistemi ve veli bilgilendirme sistemi istenilmektedir. 

Okul servis araçlarında tüm koltukları görecek şekilde Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik ekinde belirtilen standartlara uygun, iç ve dış kamera ile en az otuz gün süreli kayıt yapabilen kayıt cihazı bulundurulacaktır.

Okul servis araçlarında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca standartları belirlenen her koltukta oturmaya duyarlı sensörlü sistemler bulundurulacaktır.

Okul servis araçlarında araç takip sistemi bulundurulacaktır. Kayıtlar en az otuz gün muhafaza edilecektir.

Okul servis araçlarında her öğrenci ve çocuk için üç nokta emniyet kemeri ve gerekli koruyucu tertibat bulundurulacaktır.

Okul servis araçlarının kapıları şoför tarafından açılıp kapatılabilecek şekilde otomatik (havalı, hidrolikli vb.) olabileceği gibi; araç şoförleri tarafından elle kumanda edilebilecek şekilde (mekanik) de olabilecektir. Otomatik olduğu takdirde, kapıların açık veya kapalı olduğu şoföre optik ve/veya akustik sinyallerle intikal edecek şekilde olacaktır.

Servis araçları ile  ilgili mevzuatı uygulamayı ve araçları iyi biliyor ve siz değerli müşterilerimize her daim kaliteli ürün, profesyonel hizmet ve ideal fiyat politikası ile hizmet ediyoruz.